Arduino Pro; LoRa; SAM D21; 5VDC; Flash: 256kB; SRAM: 32kB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ARDUINO MKR WAN 1310
Tootja: ARDUINO
Tootja tootekood: ARDUINO MKR WAN 1310
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Arduino Pro; LoRa; SAM D21; 5VDC; Flash: 256kB; SRAM: 32kB
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating voltage | 3.3V DC |
| Kind of connector | pin strips, USB B micro |
| Interface | GPIO, I2C, I2S, PWM, SPI, UART |
| Series | SAM D21 |
| Kit contents | prototype board |
| Dimensions | 67.64x25mm |
| Programmers and development kits features | microcontroller I/O lines lead to goldpin connectors |
| Components | ATECC508A, CMWX1ZZABZ |
| Communictions protocol | LoRa |
| Kind of architecture | Cortex M0+ |