Resistor: thin film; SMD; 0402; 330Ω; 62.5mW; ±0.5%; -55÷155°C
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
ARG02DTC3300
Tootja: Viking
Tootja tootekood: ARG02DTC3300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0402; 330Ω; 62.5mW; ±0.5%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 62.5mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 50V |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±0.5% |
| Case - mm | 1005 |
| Temperature coefficient | 25ppm/°C |
| Max. overload voltage | 100V |