Oneboard computer; RAM: 128MB; AT91SAM9G25; 53x25mm; 3.3VDC; DDR2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ARIETTA-G25
Tootja: ACME SYSTEMS
Tootja tootekood: ARIETTA-G25
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oneboard computer; RAM: 128MB; AT91SAM9G25; 53x25mm; 3.3VDC; DDR2
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Kind of connector | IDC40, USB B micro |
| Interface | A/D, GPIO, I2C, PWM, SPI, UART, USB Host |
| Dimensions | 53x25mm |
| Programmers and development kits features | microcontroller I/O lines lead to goldpin connectors, socket for microSD cards |
| Kind of memory | DDR2 |
| Processor | AT91SAM9G25 |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Clock frequency | 400MHz |