Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 300mA
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
ARJ20A12ZJ
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARJ20A12ZJ
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 300mA
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | gold |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Coil resistance | 720Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Relay variant | miniature, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 5ms |
| Coil current | 16.7mA |