Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 300mA
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
ARJ22A03J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARJ22A03J
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 300mA
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | gold |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Coil resistance | 60Ω |
| Rated coil voltage | 3V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Relay variant | bistable, miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 150mW |
| Operate time | 5ms |
| Coil current | 50mA |