Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 10mA
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
ARN10A12
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARN10A12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 10mA
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | gold |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Coil resistance | 450Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Relay variant | miniature, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 5ms |