Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10mA
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
ARN12A24X
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARN12A24X
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 10mA
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | gold |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Electrical life | 1000000cycles |
| Coil resistance | 1.44kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Relay variant | bistable, miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 400mW |
| Operate time | 5ms |
| Coil current | 16.7mA |