Signal Relay, 24 VDC, SPDT, 500 mA, ARS Series, Through Hole, Non Latching
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
ARS1024J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARS1024J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Signal Relay, 24 VDC, SPDT, 500 mA, ARS Series, Through Hole, Non Latching
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | for PCB |
| Series | RS |
| Contact material | gold |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Electrical life | 300000cycles |
| Coil resistance | 2.88kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 10mA / 24V DC |
| Contact current max. | 500mA |
| Relay variant | miniature, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 10ms |
| Coil current | 8.3mA |