Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 500mA
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
ARS1303
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARS1303
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 3VDC; Icontacts max: 500mA
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | for PCB |
| Series | RS |
| Contact material | gold |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Electrical life | 300000cycles |
| Coil resistance | 45Ω |
| Rated coil voltage | 3V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 10mA / 24V DC |
| Contact current max. | 500mA |
| Relay variant | miniature, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 10ms |
| Coil current | 66.7mA |