Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 9VDC; Icontacts max: 500mA
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
ARS30Y09
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ARS30Y09
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 9VDC; Icontacts max: 500mA
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | for PCB |
| Series | RS |
| Contact material | gold |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Electrical life | 300000cycles |
| Coil resistance | 405Ω |
| Rated coil voltage | 9V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 10mA / 24V DC |
| Contact current max. | 500mA |
| Relay variant | miniature, monostable |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 10ms |
| Coil current | 22.2mA |