Heat transfer paste; white; silicon based; 1kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ART.AGT-058
Tootja: AG TERMOPASTY
Tootja tootekood: ART.AGT-058
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Heat transfer paste; white; silicon based; 1kg
| Operating temperature | -50...250°C |
| Kind of package | plastic container |
| Colour | white |
| Application | facilitates heat transfer |
| Min. breakdown voltage | 30V/mm |
| Agent application | heatsinks |
| Agent features | silicon based, do not conduct |
| Name | PASTA SILIKONOWA H |
| Net weight | 1kg |
| Type of chemical agent | heat transfer paste |
| Appearance | paste |