Heat transfer paste; silver; silicone+silver; 100g; AG SILVER
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ART.AGT-118
Tootja: AG TERMOPASTY
Tootja tootekood: ART.AGT-118
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Heat transfer paste; silver; silicone+silver; 100g; AG SILVER
| Operating temperature | -30...300°C |
| Kind of package | plastic container |
| Colour | silver |
| Application | facilitates heat transfer |
| Thermal conductivity | 3.8W/mK |
| Weight | 100g |
| Agent application | heatsinks |
| Name | AG SILVER |
| Type of chemical agent | heat transfer paste |
| Appearance | paste |
| Grease ingredients | silicone+silver |