Silicone encapsulating compound; white; -50÷180°C; 1.2g/cm3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ART.AGT-314
Tootja: AG TERMOPASTY
Tootja tootekood: ART.AGT-314
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Silicone encapsulating compound; white; -50÷180°C; 1.2g/cm3
| Operating temperature | -50...180°C |
| Colour | white |
| Application | sealing and encapsulation of electronic circuits |
| Thermal conductivity | 1.5W/mK |
| Mix ratio | 1:1 |
| Agent features | condensation cure, two-component |
| Net weight | 1kg |
| Type of chemical agent | silicone encapsulating compound |
| Appearance | liquid |