Converter: pressure; Pressure setting range: 0÷16bar; 10÷36VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS/0-1.6MPA/4-20MA/G1/2
Tootja: APLISENS
Tootja tootekood: AS/0-1.6MPA/4-20MA/G1/2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: pressure; Pressure setting range: 0÷16bar; 10÷36VDC
| Mounting | G 1/2" |
| Supply voltage | 10...36V DC |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of converter | pressure |
| Number of pins | 3 |
| Series | AS |
| Additional functions | may be used for the most of industrial media, measurement regarding reference pressure |
| Measurement accuracy | 0.4% |
| Controlled parameter | relative pressure |