Resistor: thick film; SMD; 0805; 330Ω; 500mW; ±5%; AS; -55÷155°C
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
AS05S2J0331T5E
Tootja: ROYALOHM
Tootja tootekood: AS05S2J0331T5E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0805; 330Ω; 500mW; ±5%; AS; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 500mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 150V |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | AS |
| Case - mm | 2012 |
| Temperature coefficient | 100ppm/°C |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Max. overload voltage | 300V |