Driver; LED controller; SPI; 0.1A; Channels: 16; 0÷15V; TQFN32
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS1112-BQFT
Tootja: AMS
Tootja tootekood: AS1112-BQFT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; LED controller; SPI; 0.1A; Channels: 16; 0÷15V; TQFN32
| Output current | 100mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Case | TQFN32 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 16 |
| Interface | SPI |
| Kind of integrated circuit | LED driver |