Plug; DC supply; AS120; male; PIN: 6; for cable; soldered; 60A; 80V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS120-M
Tootja: AMASS
Tootja tootekood: AS120-M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; DC supply; AS120; male; PIN: 6; for cable; soldered; 60A; 80V
| Operating temperature | -20...120°C |
| Electrical mounting | soldering |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | yellow |
| Contact plating | gold flash |
| Type of connector | DC supply |
| Number of pins | 6 |
| Contact material | copper |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Mechanical durability | 1000cycles |
| Current rating | 60A |
| Rated voltage | 80V |
| Spatial orientation | straight |