IC: FLASH memory; 128Mb; SPI; 133MHz; 1.65÷1.95V; SOP8; serial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS25F1128MQ-70SIN
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS25F1128MQ-70SIN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory; 128Mb; SPI; 133MHz; 1.65÷1.95V; SOP8; serial
| Mounting | SMD |
| Case | SOP8 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 1.65...1.95V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 133MHz |
| Kind of interface | serial |