Driver; LED controller; I2C; 25.5mA; Channels: 4; WLSCP12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS3668-BWLT
Tootja: AMS
Tootja tootekood: AS3668-BWLT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; LED controller; I2C; 25.5mA; Channels: 4; WLSCP12
| Output current | 25.5mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | WLSCP12 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Interface | I2C |
| Kind of integrated circuit | LED driver |