Diode: rectifying
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
AS3PM-M3/86A
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: AS3PM-M3/86A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMPC |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 2.1A |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 920mV |
| Reverse recovery time | 1.2µs |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |