DRAM memory
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS4C16M16SB-7TCN
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS4C16M16SB-7TCN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DRAM memory
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP54 II |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating voltage | 3.3V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | SDRAM |
| Clock frequency | 143MHz |
| Access time | 5.4ns |
| Memory organisation | 16Mx16bit |