DRAM memory
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS4C256M16D3LC-12BIN
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS4C256M16D3LC-12BIN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DRAM memory
| Mounting | SMD |
| Case | FBGA96 |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating voltage | 1.35V |
| Operating temperature | -40...95°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | DDR3L, SDRAM |
| Clock frequency | 800MHz |
| Memory organisation | 256Mx16bit |