DRAM memory; DDR4,SDRAM; 256Mx16bit; 1.2V; 1.2GHz; FBGA96
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS4C256M16D4-83BIN
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS4C256M16D4-83BIN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DRAM memory; DDR4,SDRAM; 256Mx16bit; 1.2V; 1.2GHz; FBGA96
| Mounting | SMD |
| Case | FBGA96 |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating voltage | 1.2V |
| Operating temperature | -40...95°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | DDR4, SDRAM |
| Clock frequency | 1.2GHz |
| Memory organisation | 256Mx16bit |