DRAM memory; SDRAM; 8Mx16bitx4; 3.3V; 166MHz; 5ns; TSOP54 II
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS4C32M16SB-6TIN
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS4C32M16SB-6TIN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DRAM memory; SDRAM; 8Mx16bitx4; 3.3V; 166MHz; 5ns; TSOP54 II
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP54 II |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating voltage | 3.3V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | SDRAM |
| Clock frequency | 166MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 5ns |
| Memory organisation | 8Mx16bitx4 |