DRAM memory; SDRAM; 4Mx16bit; 3.3V; 166MHz; 6ns; TSOP54; -40÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS4C4M16SA-6TINTR
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS4C4M16SA-6TINTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DRAM memory; SDRAM; 4Mx16bit; 3.3V; 166MHz; 6ns; TSOP54; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP54 II |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating voltage | 3.3V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel |
| Kind of memory | SDRAM |
| Clock frequency | 166MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 6ns |
| Memory organisation | 4Mx16bit |