DRAM memory; DDR3,SDRAM; 64Mx16bit; 1.5V; 800MHz; FBGA96; 0÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS4C64M16D3A-12BCN
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS4C64M16D3A-12BCN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DRAM memory; DDR3,SDRAM; 64Mx16bit; 1.5V; 800MHz; FBGA96; 0÷70°C
| Mounting | SMD |
| Case | FBGA96 |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating voltage | 1.5V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | DDR3, SDRAM |
| Clock frequency | 800MHz |
| Kind of interface | parallel |
| Memory organisation | 64Mx16bit |