IC: DRAM memory; 1GbDRAM; 64Mx16bit; 1.35V; 800MHz; 13.75ns; FBGA96
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
AS4C64M16D3LC-12BANTR
Tootja: ALLIANCE MEMORY
Tootja tootekood: AS4C64M16D3LC-12BANTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: DRAM memory; 1GbDRAM; 64Mx16bit; 1.35V; 800MHz; 13.75ns; FBGA96
| Mounting | SMD |
| Case | FBGA96 |
| Type of integrated circuit | DRAM memory |
| Operating voltage | 1.35V |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel |
| Kind of memory | DDR3L, SDRAM |
| Clock frequency | 800MHz |
| Memory organisation | 64Mx16bit |