Sensor: inductive; 0÷50mm; PNP / NO + NC; Usup: 12÷48VDC; 200mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AS80-50DP3
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: AS80-50DP3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷50mm; PNP / NO + NC; Usup: 12÷48VDC; 200mA
| Supply voltage | 12...48V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body dimensions | 150x150x1mm |
| Range | 0...50mm |
| Output configuration | PNP / NO + NC |
| Type of sensor | inductive |
| Switching frequency max | 30Hz |