Distribution box; M12; PIN: 5; socket; 4A; with LED indicators
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ASBS 4/LED 5-4
Tootja: LUMBERG AUTOMATION
Tootja tootekood: ASBS 4/LED 5-4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Distribution box; M12; PIN: 5; socket; 4A; with LED indicators
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -15...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | socket |
| Number of pins | 5 |
| Max. operating voltage | 60V DC |
| Thread | M12 |
| Kind of output connector | M23-plug 12pin |
| Number of inputs | 4 |
| Number of outputs | 1 |
| Indication | LED |
| Type of sensors accessories | distribution box |