Distribution box; M8; PIN: 3; socket; 1.5A; with LED indicators
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ASBSM 6/LED 3-1
Tootja: LUMBERG AUTOMATION
Tootja tootekood: ASBSM 6/LED 3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Distribution box; M8; PIN: 3; socket; 1.5A; with LED indicators
| Max. operating current | 1.5A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | socket |
| Number of pins | 3 |
| Max. operating voltage | 30V DC |
| Thread | M8 |
| Kind of output connector | M12-plug 12pin |
| Number of inputs | 6 |
| Number of outputs | 1 |
| Indication | LED |
| Type of sensors accessories | distribution box |