Switch: slide; Pos: 2; DPDT; 0.05A/60VAC; 0.05A/60VDC; ON-ON; 500MΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ASE1D-2M-10-Z-2
Tootja: Nidec Copal Electronics
Tootja tootekood: ASE1D-2M-10-Z
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; DPDT; 0.05A/60VAC; 0.05A/60VDC; ON-ON; 500MΩ
| Operating temperature | -20...85°C |
| Type of switch | slide |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Body dimensions | 9.5x5x8mm |
| Number of terminals | 6 |
| Min. insulation resistance | 500MΩ |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 50mA / 60V DC |
| AC contacts rating @R | 50mA / 60V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |