Fan: AC; axial; 230VAC; 150x172x38mm; 360m3/h; 52dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ASEN50756
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ASEN50756
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: AC; axial; 230VAC; 150x172x38mm; 360m3/h; 52dBA; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Leads | connectors |
| Cable length | 300mm |
| Current rating | 190mA |
| Frequency | 50Hz |
| Fan efficiency | 360m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 35W |
| Rotational rate/speed | 2700rpm |
| Fan dimensions | 150x172x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Static pressure | 16.009mm H<sub>2</sub>O |
| Noise level | 52dBA |
| Kind of motor | 2-phase |