Relay: miniature; NC + NO; Ucoil: 18VDC; 4A/250VAC; 4A/30VDC; 6A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ASFM0182S
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ASFM0182S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: miniature; NC + NO; Ucoil: 18VDC; 4A/250VAC; 4A/30VDC; 6A
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | AgNi + Au |
| Switched voltage | ≤ 125V DC, ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 1.2kΩ |
| Rated coil voltage | 18V DC |
| Contacts configuration | NC + NO |
| DC contacts rating @R | 4A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 4A / 250V AC |
| Contact current max. | 6A |
| Coil voltage min. | 13.5V DC |