Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 8.4m3/h; 21.5dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ASFP44791
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ASFP44791
Spetsifikatsioon tootele Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 8.4m3/h; 21.5dBA; ball bearing
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Enclosure material | plastic |
| Current rating | 40mA |
| Power consumption | 0.48W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 5500rpm |
| Fan dimensions | 40x40x10mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 21.5dBA |