Tootekood: ASPI-1306S-100M-T
Tootja: ABRACON
Tootja tootekood: ASPI-1306S-100M-T
  • Type of inductor
  • Resonant frequency
  • Saturation current
  • Max resistance
Mounting SMD
Resistance 40mΩ
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±20%
Operating current 3.9A
Inductance 10µH
Core material ferrite
Type of inductor wire
Resonant frequency 8MHz
Saturation current 8A
Max resistance 40mΩ