Tootekood: ASPI-7318-8R2M-T
Tootja: ABRACON
Tootja tootekood: ASPI-7318-8R2M-T
  • Type of inductor
  • Saturation current
Mounting SMD
Resistance 68mΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±20%
Height 3mm
Operating current 4A
Inductance 8.2µH
Core material ferrite
Type of inductor wire
Saturation current 6A