Tootekood: ASPIAIG-H6530-1R5M-T
Tootja: ABRACON
Tootja tootekood: ASPIAIG-H6530-1R5M-T
  • Tolerance
  • Height
  • Operating current
  • Inductance
  • Conform to the norm
  • Type of inductor
  • Resonant frequency
Mounting SMD
Resistance 13.8mΩ
Operating temperature -40...125°C
Tolerance ±20%
Height 3.2mm
Operating current 8.5A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Resonant frequency 37MHz
Saturation current 11.5A
Test frequency 100kHz