Tootekood: ASPIAIG-S6055-6R8M-T
Tootja: ABRACON
Tootja tootekood: ASPIAIG-S6055-6R8M-T
  • Type of inductor
  • Resonant frequency
Mounting SMD
Resistance 34mΩ
Operating temperature -40...125°C
Tolerance ±20%
Operating current 4.3A
Inductance 6.8µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 20MHz
Saturation current 4.3A
Test frequency 100kHz