Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 0.1A/30VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ASQ10710
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: ASQ10710
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; 0.1A/30VDC; Pos: 2
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | angled, for PCB |
| Contact material | AgNi |
| Max. contact resistance | 1Ω |
| Body dimensions | 13.3x5.4x10.1mm |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Electrical life | 500000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 100mA / 30V DC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.5N |