Module: regulator; temperature; SPDT; panel; 250VAC/5A; 24÷230VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ATR243-20-ABC
Tootja: PIXSYS
Tootja tootekood: ATR243-20-ABC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPDT; panel; 250VAC/5A; 24÷230VAC
| Mounting | panel |
| Supply voltage | 24...230V AC, 24...230V DC |
| Operating temperature | 0...45°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Type of module | regulator |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x104mm |
| Kind of display used | 2x LED 4 digits |
| Kind of input 1 | 0...10V DC, 0...20mA, 0...40mV, 4...20mA |
| Kind of temperature sensor | Ni100, NTC, Pt100, Pt1000, Pt500, PTC, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple R, thermocouple S |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| Controlled parameter range | -1999...9999, depends on temperature sensor |
| The programming method | rubber keypad |
| Kind of output 2 | 0...10V, 4...20mA, SPST-NO, SSR |
| Output 1 electrical parameters | 250V AC/5A |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 10mm |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF, ON-OFF with hysteresis, PID |
| Output 2 electrical parameters | 12V DC/30mA, 250V AC/5A |
| Display 2 height | 7mm |