Tootekood: B72205S0140K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72205S0140K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 14VAC; 18VDC; 22V; 100A; 400mJ
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 5mm
Height 7mm, 3.4mm
Max. operating voltage 14V AC, 18V DC
Diameter 7mm
Leads dimensions Ø0.6x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 22V
Energy 2 ms 400mJ
Varistor max current 8/20µs 100A