Tootekood: B72207S0170K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72207S0170K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 17VAC; 22VDC; 27V; 250A; 1.1J; -40÷105°C
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 5mm
Height 9mm, 3.6mm
Max. operating voltage 17V AC, 22V DC
Diameter 9mm
Leads dimensions Ø0.6x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 27V
Energy 2 ms 1.1J
Varistor max current 8/20µs 250A