Tootekood: B72207S0350K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72207S0350K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 35VAC; 45VDC; 56V; 250A; 2.5J; -40÷105°C
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 5mm
Height 9mm, 3.9mm
Max. operating voltage 35V AC, 45V DC
Diameter 9mm
Leads dimensions Ø0.6x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 56V
Energy 2 ms 2.5J
Varistor max current 8/20µs 250A