Tootekood: B72207S0400K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72207S0400K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 40VAC; 56VDC; 68V; 250A; 3J; -40÷105°C
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 5mm
Height 9mm, 4.1mm
Max. operating voltage 40V AC, 56V DC
Diameter 9mm
Leads dimensions Ø0.6x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 68V
Energy 2 ms 3J
Varistor max current 8/20µs 250A