Tootekood: B72207S0750K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72207S0750K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 75VAC; 100VDC; 120V; 1200A; 5.9J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 5mm
Height 9mm, 3.6mm
Max. operating voltage 75V AC, 100V DC
Diameter 9mm
Leads dimensions Ø0.6x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 120V