Tootekood: B72210S0251K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72210S0251K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 250VAC; 320VDC; 390V; 2500A; 38J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 12.5mm
Max. operating voltage 250V AC, 320V DC
Diameter 12.5mm
Leads dimensions Ø0.8x30mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 390V