Tootekood: B72210S0350K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72210S0350K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 35VAC; 45VDC; 56V; 500A; 5.4J; -40÷105°C
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 4.4mm, 12.5mm
Max. operating voltage 35V AC, 45V DC
Diameter 12mm, 12.5mm
Leads dimensions Ø0.8x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 56V
Energy 2 ms 5.4J
Varistor max current 8/20µs 500A