Tootekood: B72210S0421K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72210S0421K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 420VAC; 560VDC; 680V; 2500A; 45J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 12.5mm
Max. operating voltage 420V AC, 560V DC
Diameter 12.5mm
Leads dimensions Ø0.8x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 680V