Tootekood: B72210S0500K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72210S0500K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 50VAC; 65VDC; 82V; 2500A; 8.4J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 3.9mm, 12.5mm
Max. operating voltage 50V AC, 65V DC
Diameter 12mm, 12.5mm
Leads dimensions Ø0.8x30mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 82V