Tootekood: B72214S0141K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72214S0141K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 140VAC; 180VDC; 220V; 4500A; 36J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 16.5mm, 4.3mm
Max. operating voltage 140V AC, 180V DC
Diameter 16.5mm, 15.5mm
Leads dimensions Ø0.8x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 220V